Królewski ślub w pałacu lub zamku – jak stworzyć magiczny reportaż zdjęciowo-filmowy?

Królewski ślub w pałacu lub zamku
☆ Ślub w pałacu ☆ Ślub w zamku #ZdjęciaProAction ☆

Która kobieta choć raz w życiu nie chce się poczuć jak prawdziwa księżniczka? Co tam księżniczka! Królowa! A przecież to dzień ślubu jest najwspanialszą okazją, by to marzenie zrealizować. Jesteś w centrum uwagi, masz na sobie piękną suknię, a u twojego boku stoi szarmancki i wyglądający jak członek królewskiego rodu pan młody. Pełni stylizacji dopełnia zaś… sala!

Sala weselna w pałacu albo zamku to przepis na idealny królewski ślub i wesele, a także na magiczny reportaż w formie zdjęć i filmu. Bo co jak co, ale królewski klimat na fotografiach i filmach ślubnych prezentuje się naprawdę spektakularnie!

Królewski ślub w pałacu lub zamku

Wesele w zamku – czy warto?

Jak każdy wie, niezależnie od tego, czy ślub jest przed nim, czy już dawno ma go za sobą, organizacja wesela jest bardzo, bardzo kosztowna. Można pokusić się o stwierdzenie, że zawsze kosztuje więcej, niż się początkowo zakładało. A wynajęcie nie klasycznego domu weselnego, lecz sali weselnej w pałacu czy zamku, to już naprawdę wysokie koszty. Zresztą wystarczy przejrzeć portal ślubny Wesele z klasą, by zauważyć, że jest to usługa luksusowa.

Fotografia ślubna wesele z klasą

Zdjęcia ślubne wesele z klasą

Fotograf ślubny wesele z klasą

Nic dziwnego, trudno przecież, żeby wynajęcie zamku kosztowało tyle samo, co małej sali w restauracji. W tym przypadku wynajmujecie przecież nie tylko miejsce do tańczenia i spożywania posiłków, ale przede wszystkim – historię. Każdy zamek czy pałac to miejsce, które kiedyś służyło najważniejszym osobom w okolicy, władcom ziem, książętom, paniczom… To ogromne rezydencje powstałe setki lat temu!

Właśnie dlatego ich wynajem jest kosztowny i – co tu kryć – nie jest dla każdego. Ale jeśli chcesz mieć prawdziwie królewskie przyjęcie weselne, to zdecydowanie zamek lub pałac spełnią swoje zadanie. Warto wówczas zainwestować w pałacową salę balową, by podczas wesela wszystkie ele-menty ze sobą współgrały. Twoja suknia, garnitur pana młodego, wasze dodatki, oczekiwania… To wszystko nie tylko sprawi, że wasze przyjęcie i wasz dzień zapadnie w pamięci wszystkim gościom weselnym, ale też gwarantuje niebanalne filmy i zdjęcia z reportażu ślubnego.

Cassandra & Andrzej | Zamek Książ from ProAction Fotografia i Film on Vimeo.

Królewski reportaż ślubny z marzeń!

A skoro o reportażu mowa… Jak łatwo się domyślić sala pałacowa lub zamkowa to wyjątkowo wdzięczne miejsce do fotografowania czy filmowania. Takie przestrzenie są często wybierane do sesji sukien ślubnych albo pokazów mody ślubnej. Można więc stwierdzić, że wręcz proszą się o to, aby odbywały się tam wesela!

Jednak to nie oznacza, że pałace i zamki są bezproblemowe do rejestrowania na zdjęciach lub filmie. O nie! Aby uzyskać naprawdę doskonały efekt, warto wybrać fotografa i kamerzystę doświadczonego w fotografowaniu lub nagrywaniu tego typu miejsc. Osoba, która robiła to wielokrotnie, nie popełni częstych u początkujących błędów.

Jeśli jednak fotograf i kamerzysta, na którego się chcecie zdecydować, nie ma doświadczenia w tym zakresie, to zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób rejestruje… kościół! Ważne są szerokie kadry, wykorzystanie naturalnego światła, którego często w zamkach (tak jak w kościołach) jest niewiele, umiejętne wkomponowanie pary młodej w spektakularne tło.

Ślub kościelny wesele z klasą

USC wesele z klasą

Obszerne, wysokie pomieszczenia powodują, że łatwo „zgubić” parę młodą na tle spektakularnej sali weselnej czy ogrodu. I o ile sporadyczne zdjęcia z daleka są jak najbardziej wskazane, to zbliżenia również są w cenie. Ważne, by były to zbliżenia… przemyślane! Nie wystarczy „zoom” czy stanie blisko pary młodej, ale też wykorzystanie tła, światła, cieni. Wie o tym każdy doświadczony fotograf!

Istotne jest też, by nie pominąć ważnych elementów, takich jak piękne, zdobione schody, elegancki angielski ogród, wieża widokowa, antresola i tym podobne miejsca. W przypadku tradycyjnych reportaży weselnych na zdjęciach i filmie znajduje się głównie sala, ogród i wejście do budynku. Atutem w takiej sytuacji jest też możliwość wykonania minisesji plenerowej w jednym z wnętrz czy na pałacowym korytarzu. To dopiero pamiątka!

Jedno jest pewne – każda sala pałacowa wyjdzie na reportażach ślubnych pięknie, gdy wypełni ją po sufit… miłość i szczęście nowożeńców.

Minisesja plenerowa wesele z klasą

Sesja ślubna wesele z klasą